Zapraszamy do udziału w spotkaniu z artystką Violą Tycz. Jako otwarcie kolejnej edycji projektu „Wystawa dla Ciebie”. Grudniową wystawę w ramach cyklu przygotowały kuratorki z publiczności, z udziałem edukatorki muzealnej i społeczności internetowej. Wyłonione zostały dzieła z cyklu „Anorexis I” – mroczne, niepokojące, pobudzające do refleksji. Viola Tycz, wrocławska artystka, od lat w swojej twórczości zgłębia wątki wpływu kultury współczesnej oraz technologii cyfrowej na nasze życie. Jest to widoczne zarówno w tematyce jak i w formie jej prac. „Anorexis I” prowokują do pytań – o rolę ciała w kulturze, o spojrzenie – nasze własne ale też zbiorowe, wynikające z ciągłej obserwacji siebie nawzajem za pośrednictwem różnorakich mediów; o sprzeczne wymagania społeczne – jednoczesnej ascezy i dobrobytu; i wreszcie o pozory – postaci z „Anorexis I” odsłaniają prawdę o sobie czy to mistyfikacja i przebranie na użytek widza?

Omówienie wielości znaczeń jest celem spotkania, gdzie publiczność będzie miała okazję zadać pytania bezpośrednio artystce i kuratorkom.

Kuratorki:

Marzena Okuszko, coachini i trenerka umiejętności interpersonalnych, malarka, poetka, poławiaczka pięknych chwil. Absolwentka Filologii Słowiańskiej na UWr, Coachingu na SWPS, Szkoły Trenerów “Sieć Plus” PTP. Aktualnie studiuje Psychologię na UWr i uczy się w szkole terapii Gestalt.  Po wielu latach pracy w korporacji jako menadżerka postanowiła zająć się w życiu tym, co dla niej naprawdę ważne.

Barbara Krupa, emerytowana księgowa. Pasjonatka tańca, teatru oraz szeroko rozumianych sztuk performatywnych.

Rebeka Weintraub-Filek – przyjezdna wiele lat temu wrocławianka, prawniczka, mama dwójki synów. Od dzieciństwa spędza weekendy w muzeum, zawsze jednak w roli widza – pierwszy raz ma okazję znaleźć się po drugiej stronie, współtworząc wystawę.

 

UWAGA:

Na spotkanie obowiązują zapisy:

mww.zapisy@gmail.com

tel. 71 3564253