Jaką fakturę, konsystencję i temperaturę może mieć ziemia? Często o tym zapominamy. Kultura, cywilizacja, kazały założyć buty, ciepłe skarpety. Odseparowały nas od niej. Sztuka może stać się ciekawym pretekstem do naszego „powrotu na Ziemię”.

Ten powrót będzie dość dosłowny, bowiem tematem naszego spotkania będzie ziemia, do której doświadczania zamierzamy przede wszystkim wykorzystać nasze stopy. Przygotowaliśmy dla Was serię ćwiczeń – eksperymentów, które staną się polem do nowego doświadczania sztuki i świata wokół. Tego dnia wszyscy pracujemy bez skarpetek! Na boso!

Czy jesteście gotowi wrócić do czasów dzieciństwa i pochodzić „na bosaka”, otworzyć się na dotykowe bodźce, inne niż te doświadczane za pomocą dłoni?
Do zgłoszeń zachęcamy osoby z niepełnosprawnością wzroku, dlatego prosimy w zgłoszeniu zawrzeć informację czy jest się osobą niewidomą. Zapewniamy pomoc w dotarciu do miejsca warsztatu (Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a).

Zapraszamy!

Bartek Lis