W ramach współpracy z Technikum nr 15 przy projekcie „Tydzień Kultury” będziemy gościć młodzież na specjalnie dla niej zaaranżowanych warsztatach, gdzie dosłownie „zderzymy” się z wielowątkową sztuką konceptualną na wystawie Callart1, która jest próbką najnowszych trendów w sztuce. Zanim jednak kuratorka wystawy Marta Nokielska przybliży uczestnikom okoliczności powstania prac i zamysł artystów, młodzi ludzie wezmą udział w eksperymentalnym zapisie głosów, rejestrując żywy odbiór dzieł.

Prowdzący: Marta Nokielska i Maciej Kulisz

Marta Nokielska – historyk sztuki, współzałożycielka i kurator grupy artystycznej Astragal, autorka tekstów o sztuce, z których ostatnio wydanym jest Konstrukcja a motyw organiczny. Rola aspektów formalnych w malarstwie Łukasza Huculaka.

dr Maciej Kulisz – dział kultury i edukacji Muzeum Współczesne Wrocław, filolog i historyk sztuki, nauczyciel i przewodnik, pasjonat dizajnu i jego historii