Zachęcamy młodszych odbiorców oraz ich bliskich do odwiedzania Muzeum Współczesnego Wrocław online na stronach Facebook i YouTube.

W cyklu wideopostów „Zabawy ze sztuką” nasi edukatorzy muzealni przedstawiają ciekawe zagadnienia, nawiązujące do aktualnych wystaw. Dzielą się również pomysłami na interesujące działania twórcze, które każdy może przeprowadzić w domu, wykorzystując dostępne materiały. Zachęcamy do wspólnej zabawy małych i dużych!
 
 
Spis warsztatów (kliknij, żeby przejść dalej):
— Warsztaty do wystawy Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna
— Warsztaty do wystawy Karoliny Szymanowskiej Fala
— Warsztaty do wystawy Poezja i performans
— Warsztaty do wystawy Prywatne mitologie. Urodziny Marty
— Warsztaty do wystawy Archiwum Jerzego Ludwińskiego
— Warsztaty do wystawy Stanisław Dróżdż. Poezja konkretna
 
 
——————————————————————
 
 
— Zabawy ze sztuką. Przywitanie.


 
 
——————————————————————

WARSZTATY DO WYSTAWY RZEKA PODZIEMNA ŁUKASZA RUSZNICY
 
 
— Jak uzyskać kolor pomarańczowy, zielony i fioletowy? Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.


 
 
——————————————————————
 
 
— Jakiego koloru jest światło używane w ciemni fotograficznej? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.


 
 
——————————————————————
 
 
— Jak w interesujący sposób sfotografować martwą naturę? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.


 
 
——————————————————————
 
 
— Co możemy zrobić z gotowym zdjęciem? Jak łatwo zmienić jego kolory? Czwarty z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

Wróć do spisu warsztatów
 
 
——————————————————————

WARSZTATY DO WYSTAWY FALA KAROLINY SZYMANOWSKIEJ
 
 
— Czy wszystkie buty nadają się do chodzenia? Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.


 
 
——————————————————————
 
 
— Jak przekształcić widok z okna? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.


 
 
——————————————————————
 
 
— Co zrobić, by stworzyć wizualną zagadkę? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.


 
 
——————————————————————
 
 
— Jak wykonać rzeźbę z dostępnych w domu materiałów? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

Wróć do spisu warsztatów
 
 
——————————————————————

WARSZTATY DO WYSTAWY POEZJA I PERFORMANS. PERSPEKTYWA WSCHODNIOEUROPEJSKA
 
 
— Co to znaczy performans? Jak stworzyć nietypową poezję? Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.

Link do literek, które można wykorzystać w twórczym ćwiczeniu >>>


 
 
——————————————————————
 
 
— Co to jest komunikacja niewerbalna? W jaki sposób możemy tworzyć poezję z naszego ciała? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.

Chcesz zobaczyć pracę Pauliny Ołowskiej z bliska? Zapraszamy do odwiedzenia wystawy Poezja i performans. Perspektywa wschodnioeuropejska!

Chcesz zobaczyć poszczególne litery Alfabetu już dziś? Zachęcamy do zajrzenia na stronę Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie >>>


 
 
——————————————————————
 
 
— Czy dzieła sztuki współczesnej możemy spotkać na spacerze? Interwencja artystyczna – co to znaczy? W jaki sposób możemy tworzyć poezję z naszego ciała? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.

Link do zdjęć, które można wykorzystać w twórczym ćwiczeniu >>>


 
 
——————————————————————
 
 
— Co to jest happening? Jak twórczo wykorzystać słowa i ich znaczenia? Czwarty z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.

Wróć do spisu warsztatów
 
 
——————————————————————

WARSZTATY DO WYSTAWY PRYWATNE MITOLOGIE. URODZINY MARTY
 
 
— Czy rysunek może mieć awers i rewers? Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Prowadzenie: Ignacy Oboz.


 
 
——————————————————————
 
 
— Co możemy zrobić ze starym zdjęciem? Jak opowiedzieć zapomnianą historię? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Prowadzenie: Ignacy Oboz.


 
 
——————————————————————
 
 
— Jak upraszczać kształty, by stworzyć obraz w kubistycznym stylu? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Prowadzenie: Ignacy Oboz.


 
 
——————————————————————
 
 
— Z czego zrobić pomnik auto-destrukcyjny? Jak wykonać jego makietę? Czwarty z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

Wróć do spisu warsztatów
 
 
——————————————————————

WARSZTATY INSPIROWANE ARCHIWUM JERZEGO LUDWIŃSKIEGO
 
 
— W jaki sposób można pomalować niebo? Jak zrobić wielokilometrowe dzieło sztuki? Pierwszy z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.


 
 
——————————————————————
 
 
— Co to znaczy „lać wodę”? Czy dzieło sztuki może być „przegadane”? Drugi z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.


 
 
——————————————————————
 
 
— Z jakich materiałów może powstać dzieło sztuki współczesnej? Co to są manilusy? Trzeci z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.


 
 
——————————————————————
 
 
— Jak będzie wyglądał świat w roku 3000? Stwórz własny projekt przyszłości! Czwarty z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.


 
 
——————————————————————
 
 
— Czy sztuka współczesna może być wybuchowa? Czy sztuka ma granice? Piąty z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.

Skorzystaj z karty pracy „Muzeum od podstaw” >>>


 
 
——————————————————————
 
 
— Jak stworzyć grę inspirowaną sztuką konceptualną? Zrealizuj własny „Pomysł na dzieło”! Szósty z cyklu sześciu warsztatów inspirowanych Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.

Skorzystaj z karty pracy „Katalog do zrobienia” >>>


 
 
——————————————————————

WARSZTATY INSPIROWANE WYSTAWĄ STANISŁAW DRÓŻDŻ. POEZJA KONKRETNA
 
 
— Czy słowo może być dziełem sztuki? Stwórz przestrzeń dla własnego pojęciokształtu! Pierwszy z dwóch warsztatów inspirowanych wystawą Stanisław Dróżdż. Poezja konkretna. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.


 
 
——————————————————————
 
 
— Jak śledzić wędrujące spojrzenie? Czy można odtworzyć tropy tego śledztwa? Ostatni z cyklu warsztatów inspirowanych wystawą Stanisław Dróżdż. Poezja konkretna. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.


 
 
——————————————————————
 
 
Nasi edukatorzy:

Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Członkini Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
 
 
——————————————————————
 
 
Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

http://muzeumwspolczesne.pl/mww/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg