Zachęcamy młodszych odbiorców oraz ich bliskich do odwiedzania Muzeum Współczesnego Wrocław online na stronach Facebook i YouTube.

W cyklu wideopostów „Zabawy ze sztuką” nasi edukatorzy muzealni przedstawiają ciekawe zagadnienia, nawiązujące do aktualnych wystaw. Dzielą się również pomysłami na interesujące działania twórcze, które każdy może przeprowadzić w domu, wykorzystując dostępne materiały. Zachęcamy do wspólnej zabawy małych i dużych!

— Zabawy ze sztuką. Przywitanie.

WARSZTATY DO WYSTAWY RZEKA PODZIEMNA ŁUKASZA RUSZNICY

— Jak uzyskać kolor pomarańczowy, zielony i fioletowy? Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

——————————————————————

— Jakiego koloru jest światło używane w ciemni fotograficznej? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

——————————————————————

— Jak w interesujący sposób sfotografować martwą naturę? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

——————————————————————

— Co możemy zrobić z gotowym zdjęciem? Jak łatwo zmienić jego kolory? Czwarty z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Łukasza Rusznicy Rzeka podziemna. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

WARSZTATY DO WYSTAWY FALA KAROLINY SZYMANOWSKIEJ

— Czy wszystkie buty nadają się do chodzenia? Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

——————————————————————

— Jak przekształcić widok z okna? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

——————————————————————

— Co zrobić, by stworzyć wizualną zagadkę? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

——————————————————————

— Jak wykonać rzeźbę z dostępnych w domu materiałów? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

WARSZTATY DO WYSTAWY POEZJA I PERFORMANS. PERSPEKTYWA WSCHODNIOEUROPEJSKA

— Co to znaczy performans? Jak stworzyć nietypową poezję? Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.

Link do literek, które można wykorzystać w twórczym ćwiczeniu >>>

——————————————————————

— Co to jest komunikacja niewerbalna? W jaki sposób możemy tworzyć poezję z naszego ciała? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.

Chcesz zobaczyć pracę Pauliny Ołowskiej z bliska? Zapraszamy do odwiedzenia wystawy Poezja i performans. Perspektywa wschodnioeuropejska!

Chcesz zobaczyć poszczególne litery Alfabetu już dziś? Zachęcamy do zajrzenia na stronę Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie >>>

——————————————————————

— Czy dzieła sztuki współczesnej możemy spotkać na spacerze? Interwencja artystyczna – co to znaczy? W jaki sposób możemy tworzyć poezję z naszego ciała? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.

Link do zdjęć, które można wykorzystać w twórczym ćwiczeniu >>>

——————————————————————

— Co to jest happening? Jak twórczo wykorzystać słowa i ich znaczenia? Czwarty z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Poezja i performans. Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk.

WARSZTATY DO WYSTAWY PRYWATNE MITOLOGIE. URODZINY MARTY

— Czy rysunek może mieć awers i rewers? Pierwszy z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

——————————————————————

— Co możemy zrobić ze starym zdjęciem? Jak opowiedzieć zapomnianą historię? Drugi z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

——————————————————————

— Jak upraszczać kształty, by stworzyć obraz w kubistycznym stylu? Trzeci z cyklu czterech warsztatów towarzyszących wystawie Prywatne mitologie. Urodziny Marty. Prowadzenie: Ignacy Oboz.

Nasi edukatorzy:

Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Członkini Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.