Czy można tworzyć malarskie dzieła bez użycia narzędzi? Co stanie się, gdy pędzel zastąpimy własnymi dłońmi? Jak to jest poczuć zapach, esencję, a może nawet smak malarskiego medium?

W czasie zajęć wsłuchamy się w wewnętrzny głos, by wykonać ekspresyjne, fakturalne prace.

Inspiracją dla naszych działań będą strukturalne dzieła Alfonsa Mazurkiewicza prezentowane na wystawie Ja i moja sztuka to sztuka. Nie używając wzroku, umożliwimy innym zmysłom bardziej intensywne odbieranie bodźców zewnętrznych. Malarsko-rzeźbiarskie twory pozwolą nam odciąć się od codzienności i uwolnić nieznane dotąd pokłady twórczej energii.

Prowadzenie:
Anna Krukowska i Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy

Wydarzenie towarzyszące wystawie Ja i moja sztuka to sztuka. Alfons Mazurkiewicz – malarz i nauczyciel. Więcej informacji o wystawie >>>