Szukaj, , BIP,

MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 9-17, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12-20
więcej

Beautiful Tube

Duet L/B (Sabina Lang i Daniel Baumann) wykonał aranżację wnętrza jednego z pięter schronu. Projekt szwajcarskich artystów nosi nazwę „Beautiful Tube” i jest ich kolejną instalacją przestrzenną o charakterze użytkowym. Wcześniejsze takie realizacje L/B to między innymi kapsuła mieszkalna „Hotel Everland”, zainstalowana na dachu Muzeum Sztuki Współczesnej w Lipsku (2006–2007) i Palais de Tokyo w Paryżu (2007–2009), „Infomobile” – ruchoma biblioteka w Kunsthalle w Bernie (1999–2001), Lobby w Kunst Halle w Sankt Gallen (2004–2007) oraz „Beautiful Corner #1 Bar” w Migros Museum für Gegenwartskunst w Zurychu (1999).
 
Wrocławski projekt „Beautiful Tube” został pomyślany jako przestrzeń kontrastująca z pozostałymi pomieszczeniami Muzeum, ulokowanego w schronie przeciwlotniczym z czasów drugiej wojny światowej, nie tylko w sensie estetycznym, ale także akustycznym. W monumentalną, surową artykulację betonowych ścian środkowego pierścienia schronu wbudowano konstrukcję zacieśniająca tę przestrzeń w miękkim pokrowcu z wielokolorowego dywanu. Pierwotny, srebrzystoszary kolor ścian ukryty jest pod soczystymi barwami RGB oraz pasami czerni i bieli.
 
W Beautiful Tube, w ramach programu społecznego realizowanego przez MWW, regularnie odbywają się debaty, wykłady, pokazy filmowe i dyskusje. Beautiful Tube jest również miejscem warsztatów realizowanych przez muzealny dział edukacji.
 
http://www.langbaumann.com/
 
 
 
SPACER WIRTUALNY