ODBIÓR POGŁĘBIONY

godz. 12:00, spotkanie edukacyjne, spotkanie przy kasie, wydarzenie bezpłatne
Od 24.03.2023 do 24.03.2023

Wracamy do naszego cyklu Odbiór Pogłębiony! W marcu,  kwietniu, czerwcu, sierpniu, październiku i grudniu, pracownicy muzeum zabiorą Cię w głąb swojego ulubionego dzieła sztuki. Wybiorą z aktualnie prezentowanych to, które jest im najbliższe i będą czekać na Ciebie, aby opowiedzieć Ci o swoim zachwycie.

Jest to rozgrzewka przed samodzielnym zwiedzaniem ekspozycji, zachęta do zadawania pytań i uważnego przyglądania się poszczególnym dziełom na wystawie.

W trakcie spotkań uważnie przyglądniemy się wybranym dziełom, zbadamy jakie budzą w nas odczucia i emocje, by w przyszłości zwiedzać przestrzeń muzealną świadomie, odważnie i z otwartym umysłem.

 

Sylwia Owczarek opowie o pracy Tylko Sztuka Cię nie oszuka Pawła Jarodzkiego (poziom 0).

Aleksandra Kubacka opowie o pracy Film mówiony 5 Wojciecha Bąkowskiego prezentowanej na wystawie Callart 2 (poziom 4).

Maciej Kulisz opowie o pracy Kraj Obraz Eugeniusza Smolińskiego prezentowanej na Wystawie dla Ciebie (poziom 4).

Dr Sylwia Owczarek – specjalistka ds. kultury i edukacji, malarka. Ukończyła  ceramikę w kaliskim liceum plastycznym, malarstwo na  Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w filii w Kaliszu oraz na Akademii Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu. Chętnie wraca do rodzinnej wsi Chełmce, w której się wychowywała i z której czerpie inspiracje twórcze.

Aleksandra Kubacka – artystka wizualna i filmoznawczyni. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim oraz malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W MWW koordynuje prace związane z opieką nad ekspozycjami. Jej twórczość zgłębia tematykę relacji przetrwania, jaką człowiek ustanawia z post naturalnymi środowiskami, które zamieszkuje.

Dr Maciej Kulisz – dział kultury i edukacji Muzeum Współczesne Wrocław, filolog i historyk sztuki, nauczyciel i przewodnik, pasjonat dizajnu i jego historii

ODBIÓR POGŁĘBIONY

il. S. Owczarek

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.