Jesteś młodą mamą, albo młodym tatą? Niedawno mały dzidziuś przewrócił Ci życie do góry nogami? Masz ochotę wyrwać się na chwilę z zaklętego kręgu dom-lekarz-spożywczak-apteka? To świetnie! Właśnie trafiłaś na dobrą inicjatywę!

Fundacja Art Transparent i Muzeum Współczesne Wrocław zapraszają na spacer z cyklu Baby Art Walk po wystawie Ja i moja sztuka to sztuka. Alfons Mazurkiewicz – malarz i nauczyciel, który poprowadzi kurator Andrzej Jarosz.

Więcej informacji o wystawie >>>
 
 
Baby Art Walk jest działaniem realizowanym w najciekawszych instytucjach kulturalnych Dolnego Śląska od 2014 roku. Celem BAW! jest aktywizacja społeczna i kulturalna młodych rodziców, którzy ze względu na specyficzną sytuację w jakiej znaleźli się po urodzeniu dziecka, są wykluczeni z dostępu do życia kulturalnego. Projekt skierowany jest do osób dorosłych. BAW! to spacery i oprowadzania po wystawach sztuki najnowszej we Wrocławiu, oraz spotkania z kuratorami, artystami i edukatorami. Każdy BAW! gromadzi kilkadziesiąt par (rodzic + dziecko w wieku 0–3 r.ż.) i odbywa się zazwyczaj w wybrane środy o godz. 13.00. Projekt nie tylko umożliwia rodzicom przebywającym na urlopach macierzyńskich i wychowawczych rozwijanie swoich zdolności, umiejętności i wiedzy, stymuluje kreatywność i aktywizuje twórczo i społecznie, ale także buduje chęć i świadomość edukacji kulturalnej dzieci.
 
 
Wydarzenie finansowane ze środków Gminy Wrocław.