W niedzielę 19 września w godz. 15.00–17.00 w przestrzeni wystawy Blask odbędą się oprowadzania kuratorskie Joanny Kobyłt z udziałem artystki Kamy Sokolnickiej dla dwóch 10-osobowych grup uczestników.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy (przyjmowane do 17.09, godz. 15:00) przez formularz zgłoszeniowy, link do formularza zgłoszeniowego.

W czasie oprowadzania obowiązują zasady wynikające z panującej pandemii, link do zaleceń.

Blask to projekt Kamy Sokolnickiej dedykowany surowej przestrzeni schronu przeciwlotniczego, w którym mieści się Muzeum Współczesne Wrocław. Aranżację wystawy w budynku pozbawionym dopływu naturalnego światła stanowić będą nowe obiekty i instalacje skoncentrowane wokół pojęcia blasku i światła odbitego, również w szerokim kontekście oddziaływania energii słonecznej na życie naszej planety.

Praktyka twórcza Kamy Sokolnickiej opiera się na montażu jako konceptualnym procesie. Prace artystki to znaczeniowe konstelacje składające się z wybranych punktów, których prześledzenie prowokuje kolejne skojarzenia i odniesienia. Wielopoziomowe narracje, odsyłające się do siebie nawzajem sensy tworzą esej wizualny dotyczący ważkości światła jako naturalnej, nie tylko ludzkiej potrzeby, ale także przyszłości Ziemi w kontekście katastrofy klimatycznej. Autorka powściągliwych i różnorodnych formalnie prac uważnie obserwuje proporcje i ciężar gatunkowy działalności człowieka na Ziemi, odnosząc się do psychologii społecznej i funkcjonowania podmiotu.

Więcej informacji o wystawie, link.