W niedzielę 19 grudnia o godz. 15.00 w przestrzeni wystawy Co po / Po co. Dzieła z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych odbędzie się oprowadzanie, które poprowadzi kuratorka wystawy Jagoda Łagiewska wraz z artystą – Andrzejem Kosowskim i artystkami – Weroniką Lucińską oraz Moniką Polak.

Zapisy (przyjmujemy do 17.12) przez formularz zgłoszeniowy. Link do formularza zapisów.

W czasie oprowadzania obowiązują zasady wynikające z panującej pandemii. Link do strony z zaleceniami dla zwiedzających.

Podróż pomiędzy tym co widzialne i doświadczalne, a tym co abstrakcyjne i nieznane. Stawianie pytań poprzez sztukę, odnoszących się do sensu tworzenia dzieł w kontekście dalszego istnienia świata. Czy mamy jakikolwiek wpływ na los Ziemi? Co po nas zostanie? Po co tworzymy? Przed nami dalej wielki nieskończony obszar, w obliczu którego często ciągle jesteśmy bezradni. Podążając od filozoficznego, ale i efemerycznego dzieła Andrzeja Kosowskiego, przez refleksyjne fotografie Zygmunta Rytki, wizję ziemskiego raju wyłaniającego się z kosmicznej przestrzeni Julii Curyło, wielość form sztucznych polimerów Moniki Polak, laboratorium wspomnień Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego, porcelanowe opowieści o niezwykłości wody Weroniki Lucińskiej, malutkie poetyckie i drogocenne organizmy Zofii Martin, aż po syntetyczny Księżyc, a może i Ziemię – wizję przyszłości, w której nas już nie ma, ale w której pozostawiliśmy swój ślad, zapraszamy na opowieść artystyczną obrazującą poszukiwania syntezy zrozumienia natury świata.

Logotyp, na białym tle z lewej strony zarys godła Polski - orła w koronie. Po prawej stronie napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zakup dzieł sztuki do kolekcji DTZSP dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Nazwa zadania: Kontynuacja tworzenia regionalnej kolekcji sztuki współczesnej we Wrocławiu w 2021 r.

Logo Wrocław Miasto Spotkań. Na białym tle czarna podłużna ramka. W niej z lewej strony na czarnym tle białe słowo „Wrocław”, a po prawej stronie na białym tle czarny napis „miasto spotkań”.
Zadanie publiczne pn. PROMOCJA KULTURY WROCŁAWIA POPRZEZ KONTYNUACJĘ TWORZENIA REGIONALNEJ KOLEKCJI SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ WE WROCŁAWIU W 2021 ROKU jest dofinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław

Logotyp Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Na białym tle, po środku czarna kreska przebiegająca od góry do dołu. Z lewej strony z kreską styka się przekrzywiony czarny kwadrat. Z prawej strony napis małymi literami w czterech rzędach „dolnośląskie towarzystwo zachęty sztuk pięknych”
zacheta.wroclaw.pl