Kultura i historia Stanów Zjednoczonych, biografie buntowników, awangardowych artystów, opowieści o miejscach i czasach, w których powstawał mit wolnej i niepokornej Ameryki. Wszystko to znajdziemy w Serii Amerykańskiej Wydawnictwa Czarne.

Podczas rozmowy z Jakubem Bożkiem – redaktorem prowadzącym, udamy się tropem ostatnich publikacji z serii. Zajrzymy do klubów The Dom oraz Stanley’s Bar, gdzie gościła śmietanka nowojorskiej bohemy, oczami Charliego LeDuffa przyjrzymy się amerykańskim marginesom, a wraz z Nikki Meredith udamy się w mroczną podróż w samo serce zła, poznając członków „rodziny” Charlesa Mansona.
 
 
Jakub Bożek – redaktor prowadzący w Wydawnictwie Czarne, wcześniej w Wydawnictwie Krytyki Politycznej. Tłumacz książki Simona Reynoldsa Podrzyj, wyrzuć, zacznij jeszcze raz. Postpunk 1978–1984. Dziennikarz muzyczny, który chwilowo odstawił klawiaturę, ale publikował w „Dwutygodniku”, „Polityce”, „Gazecie Magnetofonowej”, „Dzienniku Opinii”. Zdarzył mu się nawet tekst w „The Wire”.