Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na dyskusję towarzyszącą wystawie Ignacy Czwartos. Malarz polski.

Prace Ignacego Czwartosa są często zaskakujące i w przewrotny sposób dowcipne. Rozległa wiedza z zakresu historii sztuki pozwala artyście syntetyzować rodzimy krajobraz do formuły nieprzedstawiającej i swobodnie żonglować cytatami z malarstwa dawnego, zwłaszcza barokowego. Reinterpretacje Czwartosa dotyczą także takich tematów jak: portret, sztuka i historia najnowsza. Dyskusja wokół wystawy z udziałem Piotra Bernatowicza i Andrzeja Saja, będzie skupiona wokół tych wątków, oraz postawy artysty.

Spotkanie poprowadzi kurator wystawy – dr Andrzej Jarosz.

dr Piotr Bernatowicz – historyk i krytyk sztuki, kurator wystaw, wykładowca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, były redaktor naczelny magazynu „Arteon”. W latach 2014–2017 dyrektor Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

dr Andrzej Saj – krytyk sztuki, kurator wystaw, założyciel i redaktor naczelny Pisma Artystycznego „Format”, wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członek rady artystycznej Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Więcej informacji o wystawie >>>