Spotkanie wokół Stanisława Dróżdża

Spotkanie z dyskusją
Od 13.05.2023 do 13.05.2023

W 1968 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (dziś: Dolnośląska Biblioteka Publiczna) po raz pierwszy została zaprezentowana twórczość plastyczna Stanisława Dróżdża.

Artysta urodził się w Sławkowie 15 maja 1939, zmarł 29 marca 2009 we Wrocławiu, gdzie mieszkał od 1955 roku. Najwybitniejszy polski poeta -konkretysta i jeden z najbardziej znaczących artystów polskiej awangardy. Reprezentował Polskę indywidualną wystawą Alea iacta est na Biennale w Wenecji w 2003 roku, a jego prace pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych na wszystkich kontynentach.

Stanisław Dróżdż uprawiał poezję lingwistyczną, konsekwentnie wprowadzając do wiersza jego wizualny zapis, czego konsekwencją była redukcja liczby słów, a następnie ograniczenie do pojedynczych liter, znaków interpunkcyjnych, cyfr i symboli matematycznych.

_____

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu z dyskusją z okazji 55-lecia pierwszej wystawy Artysty we Wrocławiu. Będzie to niepowtarzalna okazja do obejrzenia mało znanych prac i rozmowy ze świadkami pierwszej prezentacji twórczości Poety.

Specjalnie z tej okazji w Muzeum Współczesnym Wrocław zostaną zaprezentowane prace z cyklu matematycznego, powstającego w latach 1970 - 1995.

13.05.2023 r.

godz. 15:30

Beautiful Tube, poziom 1

 

Wydarzenie towarzyszy wystawie stałej Muzeum Współczesnego Wrocław: "STANISŁAW DRÓŻDŻ (1939 - 2009) ŚWIATEKST. Pojęciokształty. Poezja konkretna". Więcej informacji o wystawie: tutaj.

Spotkanie wokół Stanisława Dróżdża

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.