W piątek 10 grudnia o godz. 12.30 zapraszamy na spotkanie z artystką Adą Zielińską – autorką wystawy Frutti di Mare oraz kuratorem Pawłem Bąkowskim.

Link do formularza zapisów dla osób chętnych do osobistego udziału w spotkaniu. Zapisy przyjmujemy do 9 grudnia.

Spotkanie będzie transmitowane na stronie facebook.com/muzeumwspolczesne.

Ada Zielińska w projekcie Frutti di Mare wykorzystuje elementy popkulturowej układanki, kreując sytuacje, których bohaterem staje się jej ojciec. Za sprawą artystycznej strategii powstaje wizja koszmaru, w którym Zielińska może z dystansu obserwować swoje lęki związane z samotnością, utratą najbliższych czy brakiem panowania nad swoim otoczeniem. A jednocześnie nie być uczestniczką wydarzeń, ale ich reżyserką. Pozycja ta pozwala jej sprawdzać własne reakcje i badać, ile jest w stanie wytrzymać.

Więcej informacji o wystawie Frutti di Mare.