Wystawa Urodziny Marty inicjuje projekt Prywatne mitologie, który zakłada stworzenie stałej przestrzeni dla międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Współczesnego Wrocław. Upublicznienie zbiorów MWW to dobry moment, aby przyjrzeć się kolekcji od środka – poznać mechanizmy jej powstawania oraz osoby odpowiedzialne za jej kształt.

Czy zastanawiałeś/-aś się kiedyś jak powstaje kolekcja sztuki współczesnej? Co różni kolekcję MWW od innych tego typu zbiorów? Jaka narracja kryje się za obiektami kupowanymi co roku do kolekcji MWW? Kto decyduje o jej kształcie? Kto dba o stan zachowania prac? Co począć z podarowanymi przez artystę opakowaniami po papierosach czy puszkach po piwie? W jaki sposób ocenić wartość prac? Jak opisać instalację złożoną ze śmieci?

Jeśli interesuje Cię odpowiedź na któreś z tych pytań lub chcesz dowiedzieć się więcej o kulisach powstawania i opieki nad kolekcją MWW – serdecznie zapraszamy, aby dołączyć do rozmowy z:
— kuratorką kolekcji – Joanną Kobyłt oraz
— konserwatorką dzieł sztuki – Karoliną Lizak.

Prowadzenie: Anna Krukowska.
 
 
Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

http://muzeumwspolczesne.pl/mww/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg