W poszukiwaniu czwartej staruchy

Debata
Od 22.10.2014 do 22.10.2014
Kurator Bartek Lis

Wiktor Szono - chciał pisać książki, prosił duchy, by uwolniły go od daru; czarny szaman. Masza Plastynina - uważa się za pełnokrwistą ateistkę, mówi, że w prawdziwy trans wchodzi jedynie kilka procent szamanów; psychiatra więzienny. Sasza Pachiejew - niegdyś pobierał haracze dla mafii, jako pierwszy wspomniał o trzech zachodnich staruchach wiszących nad miastem, prezes firmy budowlanej; szaman niezrzeszony. Joanna Morawiecka – filmoznawczyni, etnolożka, doktorantka, reportażystka radiowa. Prywatnie żona Jędrka i koleżanka Bartka.

Bywa, że ktoś jeździ w step szukając mistrzów, bo bardzo pragnie być szamanem, lecz nigdy nim nie zostanie. Bywa też, że dar otrzyma mieszkaniec bloków w Ułan-Ude, urzędnik w garniturze, weterynarz - choć bardzo tego nie chce. Nie przewidzisz, czego chcą od ciebie duchy.

Z szamanami - niedoszłymi, białymi i czarnymi rozmawiali Bartosz Jastrzębski i Jędrzej Morawiecki. Spotkania zamknęli w książce "Cztery zachodnie staruchy. Reportaż o duchach i szamanach". Możliwe, że rozmawiali również z duchami...

Bartosz Jastrzębski i Jędrzej Morawiecki piszą razem książki niefikcjonalne i wykładają w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2014 roku wydali książkę "Innego piekła nie ma. Rozmowy o religii". Za powieść reportażową "Krasnojarsk zero" otrzymali w 2012 roku Nagrodę im. Beaty Pawlak, przyznawaną książkom o innych religiach, kulturach i cywilizacjach. Książka była również nominowana do nagrody Ambasador Nowej Europy.

W poszukiwaniu czwartej staruchy

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.