Zapraszamy na ostatnie spotkanie poświęcone kolejnej odsłonie badań jakości życia we Wrocławiu, prowadzonych przez socjologów z Uniwersytetu Wrocławskiego przy wsparciu magistratu. Podczas trzech debat w Muzeum Współczesnym Wrocław przyglądamy się wybranym problemom poruszanym w Diagnozie, prowokując dyskusję o aktualnej kondycji naszego miasta. Ostatnia dyskusja będzie dotyczyć jakości środowiska mieszkaniowego Wrocławia.

Podczas debaty zastanowimy się, jakie są wyzwania i problemy we wrocławskim środowisku mieszkaniowym. Co wpływa na zadowolenie wrocławian z ich miejsca zamieszkania? Jak kształtowała się społeczno-przestrzenna organizacja osiedli i zespołów mieszkaniowych przed wojną i w okresie w PRL-u? Wreszcie – czy istnieją i jakie są możliwe alternatywy dla wynajmu mieszkania lub decyzji o kredycie? Spotkanie będzie także okazją do dyskusji na temat roli rad osieli oraz konsultacji społecznych i badań potrzeb mieszkańców w kształtowaniu środowiska mieszkaniowego.

UCZESTNICY DEBATY

dr Iwona Borowik