Dlaczego wrocławska niezależna muzyka lat 80. jest pomijana w historii polskiego rocka? Czy powodem jest brak nagrań zrealizowanych w tamtym okresie, a może brak wydawnictw i promotorów którzy by się tym zajęli? Lub może jest jeszcze jakaś inna przyczyna, że oprócz Klausa Mitffocha i solowych płyt Janerki nie zostało praktycznie nic po wrocławskiej scenie tamtych lat.

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas panelu, w którym wezmą udział: Krzysztof „Kaman” Kłosowicz – lider zespołów Miki Mousoleum i Kaman & The Big Bit, Marek Świerk z zespołów Mechaniczna Pomarańcza, Fak ihr, współautor scenariusza do filmu „Punk z Wrocka” i Łukasz Medeksza – kiedyś muzyk zespołów Działon Punk i Alhambra.

Prowadzenie: Paweł Piotrowicz – autor książki „Wrocławska Niezależna Scena Muzyczna 1979–1989” za którą dostał Wrocławską Nagrodę Muzyczną (2016) w kategorii muzyka rozrywkowa oraz nominację do nagrody „Emocje” przyznawanej przez Radio Wrocław Kultura. W latach 2006–2011 redaktor pisma „Rita Baum”. Wydawca i promotor wrocławskich zespołów undergroundowych, takich jak Miki Mousoleum, Kaman & The Big Bit, Los Loveros, Kormorany, Klaus Mit Foch. Współkurator wystawy „Czarna wiosna. Wokół wrocławskiej niezależnej sceny muzycznej lat 80.”.