Karol Sienkiewicz w swojej recenzji w „Gazecie Wyborczej” uznał wystawę „Stosunki pracy” za najważniejszą wrocławską wystawę roku. Od jej otwarcia w czerwcu 2016 roku obejrzało ją kilkanaście tysięcy widzów. Przedstawione na niej prace pochodzą z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Współczesnego Wrocław i poruszają szereg tematów: od oczywistych wątków dotyczących przemysłu, poprzez zagadnienia kolonializmu, kapitalizmu, neoliberalizmu, oraz prywatnej (udomowionej) subordynacji naszych ciał i umysłów.

Na niecały miesiąc przed zamknięciem wystawy spotykamy się z Sylwią Serafinowicz – kuratorką kolekcji MWW i autorką scenariusza wystawy. Zapytamy ją m.in. o szczegóły przedstawionej narracji, dobór prac oraz o to, jak się pracuje z kolekcją MWW.