"Zagubienie. Szukanie. Ignorowanie. O (nie)rozumieniu sztuki współczesnej" – trzy spotkania dedykowane percepcji sztuki najnowszej

Debata
Od 05.10.2013 do 05.10.2013
Kuratorzy Bartek Lis, Anna Wiatr

Konstrukcja schronu przy pl. Strzegomskim nie ułatwia zwiedzającym dobrej orientacji w przestrzeni. Goście gubią się i odnajdują. Labirynt korytarzy i poszukiwanie drogi uznaliśmy za dobrą metaforę „zagubienia” w sztuce współczesnej.    Dlaczego jest ona dla wielu z nas niezrozumiała? Czy jest to kwestią języka, którym się posługuje, niedostępności instytucji, które mają ją promować i pokazywać, czy może naszego nieprzygotowania?    Tym i kilku innym kwestiom poświęcone będzie sobotnie spotkanie.    16 – 17.30 - „Zagubienie. Szukanie. Ignorowanie. O (nie)rozumieniu sztuki współczesnej”. Bartek Lis i Anna Wiatr rozmawiają z Karoliną Bregułą o jej projektach artystyczno-społecznych. W trakcie: pokaz prac video artystki.    17.45 – 18.45 - „Edukacja jako misreading. Doświadczenia Muzeum Sztuki w Łodzi”, wykład dr Leszka Karczewskiego.    19.00 – 20.30 – „Hermeneutyka czy erotyka? O (nie)rozumieniu sztuki”, dyskusja, gośćmi Magdy Zięby będą artyści: Marcin Fajruk, Piotr Skiba i Aleksandra Urban.   

fot. Labirynt w Chartes, San Fransisco

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.