8 lutego inaugurujemy nową serię wydarzeń muzycznych w Muzeum Współczesnym Wrocław.

Program cyklu będzie się koncentrował wokół eksperymentalnych praktyk dźwiękowych, ukierunkowanych na wieloaspektowe postrzeganie przestrzeni. Punktem wyjścia dla całego przedsięwzięcia jest nietypowa architektura schronu przeciwlotniczego – siedziby MWW.

Jako pierwszy w muzeum wystąpi Eric Wong, który przedstawi utwór solowy na gitarę i tony proste, a następnie zagra w duecie z Hubertem Kostkiewiczem.

Eric Wong: gitarzysta funkcjonujący w obszarze muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Koncentruje się na fakturze dźwięku oraz sposobach jego percepcji, stosując rozmaite techniki cyfrowego przetwarzania materiału muzycznego i procedury konceptualne. Wong pochodzi z Minneapolis, jednak dorastał w Hong Kongu. Obecnie mieszka w Berlinie. Regularnie współpracuje z takimi twórcami jak Nicolas Wiese, Johnny Chang, Mathias Müller, Ernesto Rodrigues, Guilherme Rodrigues i Nuno Torres. W 2016 roku był współkuratorem projektu UnStumm – improwizowanego spektaklu, w którym wzięli udział muzycy i artyści wizualni z Niemiec i Hong Kongu.
soundcloud.com/ericszehonwong
ericszehonwong.tumblr.com

Hubert Kostkiewicz: gitarzysta zespołu The Kurws, z którym zagrał kilkaset koncertów i wydał trzy płyty, aczkolwiek był też zaangażowany w szereg innych projektów artystycznych (takich jak Pustostany czy Polaroid Android). Konsekwentnie odchodzi od stylistyki okołopunkowej, dając upust fascynacji abstrakcyjną muzyką elektroakustyczną i improwizowaną. Występował m.in. z Łukaszem Rychlickim, Piotrem Zabrodzkim, Maciem Morettim i Piotrem Łyszkiewiczem. Jest też aktywistą i animatorem kultury, jednym z najbardziej doświadczonych organizatorów koncertów we Wrocławiu, przez lata związanym z Centrum Reanimacji Kultury.
www.kurws.com
www.facebook.com/DISCOMFORT