Zapraszamy na ostatni weekend z wystawą Polska gościnność, w czasie którego w niedzielę 16 lutego będzie miał miejsce finisaż. Rozpoczynamy o godzinie 15.00 spacerem po wystawie w towarzystwie zaproszonych artystek i artystów oraz kuratorki Karoliny Jaklewicz.

Oprowadzaniu będzie towarzyszyć występ sopranistki i kompozytorki – Iwony Karbowskiej, która wykona utwór Nie pytaj mnie do tekstu Marzeny Sadochy. Pieśń powstała specjalnie na naszą wystawę i stanowi część tryptyku z tekstami Media Medea i Ludzkie dzieci. Kompozycja z muzyką Michała Karbowskiego jest częścią pracy wideo Sadochy.

Iwona Karbowska
sopranistka i kompozytorka, która z łatwością porusza się w wielu stylistykach muzycznych od awangardowego jazzu poprzez piosenkę (Pearls, IWO) aż po muzykę klasyczną. Swój warsztat wokalny kształciła w Conservatorio F.E. Dall’ Abaco w Weronie oraz na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.