Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na niekuratorskie oprowadzanie Łukasza Huculaka i Sebastiana Stankiewicza po wystawie Ignacego Czwartosa Malarz polski.

Ignacy Czwartos, świadomie prymitywizując, epatując surowością, używa zarazem barokowych “chwytów retorycznych”. Będąc autorem powściągliwych abstrakcji, w innych obrazach koduje skomplikowane programy narracyjne.

Spotkanie będzie okazją do spojrzenia na twórczość Czwartosa z perspektywy historyka sztuki oraz malarza.

dr hab. Łukasz Huculak – malarz, kurator, członek wrocławskiej Akademii Młodych Uczonych i Artystów. Prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz kieruje programem studiów doktoranckich w tej uczelni.

dr Sebastian Stankiewicz – historyk sztuki i filozof. Wykładowca akademicki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i krakowskiej ASP. Zajmuje się krytyką, teorią i filozofią sztuki oraz estetyką filozoficzną; w ramach tej ostatniej prowadzi badania nad naturą percepcji w oparciu o nauki kognitywne i neuroestetykę. Wiceprezes Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia w Krakowie.