Co łączy ludzi, których wszystko różni?

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

„Dumni i wściekli” to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów 2014 roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak „Goło i wesoło”, czy „Dziewczyny z kalendarza” z udziałem plejady gwiazd m.in. Billa Nighy („To tylko miłość”), Imeldy Staunton (seria „Harry Potter”), Andrew Scotta (Jim Moriarty w serialu „Sherlock”) i Dominica Westa („300”).
[opis: materiały dystrybutora]

Zwiastun filmu >>>

—————————

KINO NA DACHU

Na przełomie sierpnia i września zapraszamy na cykl plenerowych spotkań z kinem na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław.
Czekają nas trzy projekcje.
Każdy z wybranych filmów nawiązuje do innej części wystawy „Stosunki pracy„, która prezentuje międzynarodową część kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Współczesnego Wrocław.

Program Kina Na Dachu 2016:
► 21 sierpnia, godz. 20:30
„Dumni i wściekli”, reż. Matthew Warchus, Wielka Brytania 2014, 120′, dystrybucja: Gutek Film

► 28 sierpnia, godz. 20:30
„Cosmopolis”, reż. David Cronenberg, Francja/ Kanada/ Portugalia/ Włochy 2012, 108′, dystrybucja: Monolith Films

► 4 września, godz. 20:00
„Dzień kobiet”, reż. Maria Sadowska, Polska 2012, 90′ dystrybucja: Kino Świat