Muzeum Współczesne Wrocław i Sympozjum 70/20 zapraszają na pokaz filmu Antoniego Dzieduszyckiego Wrocław ’70. Sympozjum Plastyczne, wydarzenie z programu Otwarcia roku Sympozjum Wrocław 70/20.

9 maja o godz. 19.00 na stronie facebook.com/muzeumwspolczesne udostępnimy link i hasło do strony z filmem, który będzie aktywny tylko przez 40 minut. O godz. 19.40 link będzie już nieaktywny. Warto być czujnym, bo taka okazja szybko się nie powtórzy!

Wrocław ’70. Sympozjum Plastyczne

Scenariusz i realizacja: Antoni Dzieduszycki, 1970
Czas trwania: 21:46 min.
Dzięki uprzejmości TVP S.A.
Film z napisami w j. angielskim.

Zrealizowany przez Antoniego Dzieduszyckiego film to jeden z niewielu archiwalnych zapisów ukazujących Sympozjum Plastyczne Wrocław ‘70. W unikatowych zdjęciach możemy zaobserwować zarówno ówczesna tkankę miejską Wrocławia jak również kadry z otwarcia wystawy nadesłanych projektów w Muzeum Architektury. Uzupełnieniem dokumentu jest przegląd wybranych propozycji artystycznych występujących – jak określili to autorzy w komentarzu – poza ramy tego co tradycyjnie można uznać za działo sztuki. Antoni Dzieduszycki, będąc osobą zaangażowaną w organizację Sympozjum, niejako na bieżąco relacjonuje wypowiedzi zaproszonych twórców, m.in. Zbigniewa Makarewicza, Jerzego Beresia, Andrzeja Lachowicza czy Oskara Hansena.

Zobacz program Otwarcia roku Sympozjum Wrocław 70/20 >>>