Kwartet Śląski zaprasza na koncert, który odbędzie się w przestrzeni pierwszego piętra Muzeum Współczesnego Wrocław.

Kwartet Śląski, jeden z wiodących polskich zespołów kameralnych, obchodzi 40-lecie działalności artystycznej. Zespół w swoim jubileuszowym sezonie koncertowym, wpisując się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości, prezentuje autorski projekt 10 koncertów w 10 polskich muzeach. Cykl monograficznych koncertów ukazuje najbardziej wartościowe dzieła kameralne polskich kompozytorów XX wieku – repertuaru, z którego wykonań Kwartet Śląski słynie, a jego nagrania były wielokrotnie doceniane prestiżowymi nagrodami.

Śląscy kameraliści wychodzą poza typowe sale koncertowe i występują we wnętrzach muzeów, których specyfika i architektura współgrają z prezentowanymi utworami.

Podczas koncertu w MWW, śląscy kameraliści zagrają utwory Witolda Szalonka – jednego z najważniejszych przedstawicieli nurtu awangardowego w muzyce polskiej i europejskiej, pedagoga i odkrywcy tzw. dźwięków kombinowanych. W betonowych murach schronu przeciwlotniczego będzie można usłyszeć kompozycje 1+1+1+1 na 1–4 instrumentów smyczkowych oraz Symfonię rytuałów na kwartet smyczkowy.

www.silesian-quartet.com