Muzeum otwarte - oprowadzanie w PJM

oprowadzanie dla osób niesłyszących, słabosłyszących i nie tylko
Od 17.07.2023 do 17.07.2023

Zapraszamy do Muzeum Współczesnego Wrocław, na pl.

Strzegomskim 2A, na oprowadzanie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Na filmie (kliknij tutaj, aby przejść do filmu) tłumaczka Elżbieta Resler miga tekst:

W sztuce dawnej, cień malowano przez dodawanie czarnej farby. Dopiero na przełomie XIX i XX wieku malarze impresjoniści, zauważyli, że cień może być kolorowy. Wiedzę tę wykorzystywał Jan Chwałczyk, mówiąc że „światło jest największym artystom wizualnym tego świata”. Swoimi pracami wykazywał, że cień nie jest szary, zaprzeczając stereotypowym wyobrażeniom.

Wystawa „Jan Chwałczyk. Światło – cień – informacja” w Muzeum Współczesnym Wrocław na pl. Strzegomskim 2, poświęcona jest twórczości wybitnego wrocławskiego artysty. Chwałczyk bardzo wcześnie, bo w latach 50. XX w. odszedł od tradycyjnego malarstwa sztalugowego i rozpoczął eksperymenty oparte na wnikliwym analizowaniu praw fizyki, optyki i geometrii. Dojrzała twórczość Chwałczyka koncentrowała się na zagadnieniach związanym ze światłem, cieniem oraz barwą.

Podczas oprowadzania 17 lipca, o godz. 17:00, które poprowadzi Sylwia Owczarek przyjrzymy się tzw. pułapkom na światło, kolorowym cieniom i ludzkiemu oku.

Do zobaczenia w Muzeum Współczesnym Wrocław!

Prowadząca: Sylwia Owczarek

Tłumaczka: Elżbieta Resler

__________

Dojazd: – przystanek – Pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne), tramwaje: 33; autobusy: 107, 109, 132, 142, 733 – przystanek – DOLMED tramwaje: 20, 23 – przystanek – Smolecka tramwaje: 20, 23; autobusy: 106, 148, 149

__________

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.

 

Muzeum otwarte - oprowadzanie w PJM

il. Sylwia Owczarek

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.