Terminy spacerów:
— 5 września 2020 (sobota), godz.13.00–16.00
— 19 września 2020 (sobota), godz. 10.00–13.00
— 26 września 2020 (sobota), godz. 10.00–13.00
— 3 października 2020 (sobota), godz. 13.00–16.00
 


 

Maciej Bączyk. Podsumowanie cyklu Niewidzialny Manhattan
 


Czy wiesz, że każdy z nas postrzega otoczenie w zupełnie inny sposób? Dlaczego wobec jednych miejsc przechodzimy obojętnie, podczas gdy inne wywołują w nas emocje? Co w architekturze jest szczególnie istotne?

Zapraszamy do udziału w cyklu spacerów, podczas których zbadamy architekturę osiedla Plac Grunwaldzki, zwracając uwagę na te doświadczenia, które tylko z pozoru nie mają żadnego znaczenia.

Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach osoby niewidome i słabowidzące. Wasza perspektywa ma tu kluczowe znaczenie! Liczymy, że wspólnie odkryjemy tę warstwę architektury, która często bywa ignorowana, ze względu na to, iż przywykliśmy kierować się wzrokiem, a przez to doceniać jedynie to, co wizualne.

Co więcej, w czasie spacerów spotkamy się z osobami, które przybliżą nam historię osiedla, skomentują architektoniczne detale lub też opowiedzą nam jak mieszka się w tym wyjątkowym miejscu!

Jak duże są przestrzenie wewnątrz „Sedesowców”? Jak długo trzeba jechać windą na ostatnie piętra wieżowców? Wspólnie sprawdzimy, co znajduje się wzdłuż chodników i na „zapleczach” Manhattanu! Podczas poszczególnych spotkań będziemy odwiedzać inne rejony osiedla, a na koniec każdego z nich, korzystając z gościnności FANDOMu, w komfortowych warunkach porozmawiamy o naszych wrażeniach.

Prowadzący: Maciej Bączyk – mieszka i pracuje we Wrocławiu. Ukończył Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się dźwiękiem i obrazem, zarówno w praktyce, jak i w teorii. W 2006 roku wystawą Niewidzialna mapa Wrocławia debiutował w galerii Awangarda BWA Wrocław. Efektem projektu była publikacja przewodnika po Wrocławiu w całości opartego na refleksji i wiedzy niewidomych mieszkańców.

INFORMACJE O ZAPISACH:

W każdych zajęciach może wziąć udział maksymalnie 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby z dysfunkcjami wzroku.

Zgłoszenia na dany warsztat przyjmujemy najpóźniej do czwartku poprzedzającego wybrany termin spotkania (do godz. 16.00).

Na warsztaty można zgłosić się:
— telefonicznie (71 356 42 53) lub
przez formularz zgłoszeniowy >>>

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

W czasie spaceru prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między uczestnikami, a podczas przebywania w przestrzeni zamkniętej o zakrywanie ust i nosa.

Zbiórka uczestników przed budynkiem Fandomu, adres: plac Grunwaldzki 6 [zobacz na mapie >>>].

Zajęcia są częścią cyklu spacerów architektoniczno-urbanistycznych realizowanych w ramach Sympozjum Wrocław 70/20 – oddolnego programu obchodów 50. rocznicy Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70.
http://muzeumwspolczesne.pl/mww/wp-content/uploads/2020/05/logo_www_sympozjum_70_20.jpg

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
http://muzeumwspolczesne.pl/mww/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg