ODBIÓR POGŁĘBIONY

cykl spotkań edukacyjnych
Od 15.06.2023 do 15.06.2023

Zapraszamy na cykl spotkań edukacyjnych: w czerwcu, sierpniu, październiku i grudniu, pracownicy muzeum zabiorą Cię w głąb swojego ulubionego dzieła sztuki. Wybiorą z aktualnie prezentowanych to, które jest im najbliższe i będą czekać na Ciebie, aby opowiedzieć Ci o swoim zachwycie. Jest to rozgrzewka przed samodzielnym zwiedzaniem ekspozycji, zachęta do zadawania pytań i uważnego przyglądania się poszczególnym pracom na wystawie.

W trakcie spotkań dogłębnie przeanalizujemy wybrane dzieła, zbadamy jakie budzą w nas odczucia i emocje, by w przyszłości zwiedzać przestrzeń muzealną świadomie, odważnie i z otwartym umysłem.

Szymon Kolanowski opowie o monochromatycznej pracy Marcina Kosiorka z autorskiej wystawy artysty To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem (poziom 0).

Emilia Jeziorowska przybliży pracę Futuro Tarot Igora Kubika, prezentowanej na wystawie Callart 2 (poziom 4).

Maciej Kulisz opowie o trójwymiarowej pracy Między Stanisława Dróżdża prezentowanej na wystawie monograficznej artysty (poziom 5).

Prowadzenie:

Szymon Kolanowski – z wykształcenia dyplomata, pasjonat fotografii analogowej, a w MWW kurator wystawy „To wydarzyło się naprawdę – oprócz tego co zmyśliłem”

Emilia Jeziorowska – opiekunka kolekcji MWW, historyczka sztuki, doktorantka na Uniwersytecie Wrocławskim

Maciej Kulisz – dział kultury i edukacji Muzeum Współczesne Wrocław, filolog i historyk sztuki, nauczyciel i przewodnik, pasjonat dizajnu i jego historii

ODBIÓR POGŁĘBIONY

il. S. Owczarek

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.