OPROWADZANIE AUTORSKIE

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"
Od 24.05.2023 do 24.05.2023

Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory oraz kształty pracami, które przenikają przestrzeń miejską. Stała się tak popularna, że z czasem przestaliśmy traktować ją jak wandalizm. Krytycy sztuki dostrzegli jej walor podejmowania tematów trudnych, zaangażowanych społecznie, pozbawionych cenzury. Z jednej strony ulica stała się otwarta na takie artystyczne eksperymenty, z drugiej w przestrzeni publicznej wymieszały się prace ważne, z tymi trywialnymi, a nawet reklamą, którą street art udaje.

Czy grafitti wciąż wzbudza emocje? A może traktujemy je wyłącznie jako ozdobę?

Szersze spojrzenie na współczesne miejskie działania artystyczne zaprezentuje Marcin Kosiorek – ISOK, podczas oprowadzania autorskiego. Artysta jest obserwatorem ewolucji miejskiej sceny artystycznej, a także  jej aktywnym współtwórcą. Na podstawie własnych doświadczeń opowie, czym grafitti jest dla jego twórców, a także spróbuje zarysować subiektywne ramy dzieła sztuki ulicznej.

 

Prowadzenie:

Marcin Kosiorek (ISOK) – wykonawca muzyczny, członek grupy JWP, grafficiarz i prekursor sztuki ulicznej w Polsce. Pisze teksty, rysuje, tworzy i współtworzy albumy muzyczne. Jego pierwsze prace grafficiarskie powstawały w latach 90. Tworzył w wielu miejscach na świecie (m.in. w Bukareszcie, Sofii, Belgradzie, Atenach), co przyczyniło się do wypracowania niezwykle interesującego, inspirowanego wieloma kulturami stylu.

OPROWADZANIE AUTORSKIE

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.