W niedzielę 1 grudnia o godz. 15.00 artysta Wojciech Pukocz oprowadzi po wystawie Więcej niż 1000 słów na parterze Muzeum Współczesnego Wrocław.

Obraz jest zarazem zależny i niezależny od materii. Z jednej strony potrzebuje obiektów i ciał, aby zaistnieć. Jednakże z drugiej strony ulotność obrazu, jak i samej materii, wydaje się jego cechą immanentną. Duch będąc w istocie czymś niematerialnym, w kulturze najczęściej przedstawiany jest jako postać ludzka przykryta białym prześcieradłem, jakby żywy, ale niezmiennie martwy. Duch, choć niematerialny, potrzebuje materialnego ciała.

Mając świadomość niebywałej proliferacji duchów we współczesnej kulturze, Wojciech Pukocz zdaje się pytać o to, co skrywają materialne powłoki, które z tych duchów nawiedzają nas, jaki Duch się za nimi skrywa, dlaczego wracają z takiej postaci i którym Duchem jest Twój duch.

Więcej informacji o wystawie >>>