Po wystawie „Gdzie jest PERMAFO?”, która prezentuje dokonania wrocławskiego środowiska artystycznego z lat 70., oprowadzi jej kuratorka prof. Anna Markowska i aranżer wystawy Jerzy Kosałka.

Galeria PERMAFO powstała po słynnym sympozjum Wrocław ’70, które uważa się za założycielską manifestację konceptualizmu w komunistycznej Polsce. Jak napisała kuratorka wystawy, „w splocie sztuki i radości życia pojawią się mikro-olśnienia, zmieniające ograniczenia narzucone z zewnątrz – z domeny PRL-u – w absurdalną uzurpację.”

Aktywność artystów związanych ze środowiskiem PERMAFO przez długie lata opierała się systematyzującym dyskursom muzealnictwa, dlatego historia nowoczesnej sztuki Wrocławia musi dopiero zostać napisana. Wystawa w Muzeum Współczesnym stanowi więc próbę odtworzenia wolnego ducha lat 70., z aranżacjami stylizowanymi na socjalistyczny dizajn, wykonanymi przez Jerzego Kosałkę.

Serdecznie zapraszamy!