W niedzielę 20 grudnia o godz. 15 w przestrzeni wystawy prac z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych „jest / nie ma” na poziomie 0 schronu przy Pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Przemka Pintala.

Wystawa “jest / nie ma” składa się z prac zrealizowanych w różnym czasie — począwszy od prac Anny Kutery z roku 1978, aż po prace Wojciecha Pukocza i Toma Swobody, które powstały w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat. Zebrane dzieła charakteryzuje zróżnicowanie formalne, odmienność strategii zawłaszczania przestrzeni i uwagi widza, a także racja zaistnienia.

Akcentując wielogłos tej kolekcji, akcentujemy jej zwrócenie ku sobie. Pytamy o istotę kolekcjonowania, kupowania sztuki, o przebieg procesów, które uruchamia decyzja o zakupie i włączeniu do kolekcji określonej grupy prac.

Więcej informacji o wystawie >>>

Oprowadzanie kuratorskie jest bezpłatne – zapraszamy!