Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Co po / Po co"

Oprowadzanie
Od 10.10.2021 do 10.10.2021

W niedzielę 10 października o godz. 15.00 i 16.00 w przestrzeni wystawy Co po / Po co. Dzieła z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych odbędzie się oprowadzanie kuratorskie dla dwóch 10-osobowych grup uczestników/uczestniczek, które poprowadzą Jagoda Łagiewska i Kuba Żary.     Zapisy (przyjmujemy do 8.10) przez formularz zgłoszeniowy. Link do formularza zapisów.

W czasie oprowadzania obowiązują zasady wynikające z panującej pandemii. Link do strony z zaleceniami dla zwiedzających.     Podróż pomiędzy tym co widzialne i doświadczalne, a tym co abstrakcyjne i nieznane. Stawianie pytań poprzez sztukę, odnoszących się do sensu tworzenia dzieł w kontekście dalszego istnienia świata. Czy mamy jakikolwiek wpływ na los Ziemi? Co po nas zostanie? Po co tworzymy? Przed nami dalej wielki nieskończony obszar, w obliczu którego często ciągle jesteśmy bezradni. Podążając od filozoficznego, ale i efemerycznego dzieła Andrzeja Kossowskiego, przez refleksyjne fotografie Zygmunta Rytki, wizję ziemskiego raju wyłaniającego się z kosmicznej przestrzeni Julii Curyło, wielość form sztucznych polimerów Moniki Polak, laboratorium wspomnień Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego, porcelanowe opowieści o niezwykłości wody Weroniki Lucińskiej, malutkie poetyckie i drogocenne organizmy Zofii Martin, aż po syntetyczny Księżyc, a może i Ziemię – wizję przyszłości, w której nas już nie ma, ale w której pozostawiliśmy swój ślad, zapraszamy na opowieść artystyczną obrazującą poszukiwania syntezy zrozumienia natury świata.


Logotyp. Na białym tle z lewej strony czarny orzeł w koronie, z prawej strony czarny napis Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zakup dzieł sztuki do kolekcji DTZSP dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Nazwa zadania: Kontynuacja tworzenia regionalnej kolekcji sztuki współczesnej we Wrocławiu w 2021 r.

Logo Wrocław Miasto Spotkań. Na białym tle czarna podłużna ramka. W niej z lewej strony na czarnym tle białe słowo „Wrocław”, a po prawej stronie na białym tle czarny napis „miasto spotkań”. Zadanie publiczne pn. PROMOCJA KULTURY WROCŁAWIA POPRZEZ KONTYNUACJĘ TWORZENIA REGIONALNEJ KOLEKCJI SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ WE WROCŁAWIU W 2021 ROKU jest dofinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław

Logotyp Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Na białym tle, po środku czarna kreska przebiegająca od góry do dołu. Z lewej strony z kreską styka się przekrzywiony czarny kwadrat. Z prawej strony napis małymi literami w czterech rzędach „dolnośląskie towarzystwo zachęty sztuk pięknych” zacheta.wroclaw.pl

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Monika Polak, "Only polymers left alive" (fragment), 2020, fot. dzięki uprzejmości artystki

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.