W niedzielę 29 września o godz. 15.00 w przestrzeni wystawy Nieuzasadniona przemoc i inne przypadłości współczesnego świata na poziomie 0 schronu przy pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi Marek Śnieciński.

Na wystawie Nieuzasadniona przemoc są zaprezentowane dzieła dziesięciorga artystek i artystów realizowane w różnorodnych technikach i sięgające do rozmaitych kodów estetycznych i rozwiązań stylistycznych. Wystawa stanowi kolejną próbę wskazania ważnego obszaru tematycznego obecnego w dziełach znajdujących się w zbiorach dolnośląskiej Zachęty. W tym przypadku chodzi o prace, w których artystki i artyści komentują rozmaite zjawiska i aspekty współczesnej kultury, w których – sięgając po różnorodne środki wyrazu, odwołując się do różnych stylistyk i estetycznych formuł – diagnozują naszą współczesność i poprzez tworzone przez siebie dzieła aktywnie włączają się w toczące się dyskusje i spory.

Więcej informacji o wystawie >>>

Oprowadzanie kuratorskie jest bezpłatne – zapraszamy!