W niedzielę 21 listopada o godz. 15.00 w przestrzeni wystawy Puck Verkade Cursed odbędzie się oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi kuratorka wystawy – Małgorzata Miśniakiewicz.

Obowiązują zapisy (do 18.11) przez formularz zgłoszeniowy – link.

Kuriozalna przodkini, konfrontacyjna mucha, śpiewające ostrygi, zabłąkany diabeł i krucze niemowlę to tylko niektóre postacie z filmów Puck Verkade opowiadających o reprodukcji, odpowiedzialności w czasie #MeToo, zdrowiu psychicznym czy macierzyństwie. Cursed to pierwsza przekrojowa muzealna wystawa pochodzącej z Holandii artystki, prezentująca sześć instalacji wideo powstałych na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Igrające z absurdem przewrotne prace Verkade traktują o aktualnych narracjach, przełomowych wydarzeniach i zmianach społecznych w zaskakujący sposób, kreśląc niespodziewane połączenia i nieoczywiste znaczenia.

Więcej informacji o wystawie.