Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Zygmunt Rytka. Szkoła patrzenia

Oprowadzanie
Od 08.07.2022 do 08.07.2022

W piątek 8 lipca o godz. 18.00 w przestrzeni wystawy Zygmunt Rytka. Szkoła patrzenia odbędzie się oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi Karol Hordziej.

Wystawa Zygmunt Rytka. Szkoła patrzenia pomyślana jest jako atlas różnorodnych strategii obserwacji i badania rzeczywistości zawartych w pracach artysty. Zebranych zostało na niej kilkanaście cykli autorskich z lat 70., 80. i 90. ubiegłego wieku reprezentujących przede wszystkim tematy percepcji, poznania i medialnej manipulacji, oraz szereg różnych artystycznych praktyk artysty. Odkrywana obecnie na nowo twórczość Zygmunta Rytki okazuje się być na czasie szczególnie w kontekście globalnych zawirowań i rewolucji oraz toczących się walk o władzę w obszarze przekazu medialnego w radiu, telewizji i kanałach internetowych. Strategie artystyczne wypracowane przez Rytkę w czasach PRL-u wydają się niepokojąco aktualne w trzeciej dekadzie XXI wieku i zdecydowanie warto uważnie im się przyjrzeć.

Więcej informacji o wystawie, link.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie <em>Zygmunt Rytka. Szkoła patrzenia</em>

Zygmunt Rytka, "Zabawki", 1976, dzięki uprzejmości Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.