Po wystawie „Stany umysłu”, oprowadzi nas jej autor Krzysztof Mężyk a spotkanie moderować będzie Dorota Monkiewicz – Dyrektorka Muzeum Współczesnego Wrocław.

Fragment wypowiedzi artysty:

„(…) Jest dla mnie oczywisty pewien sposób bycia medium, w sensie wyciągania ze swojej wrażliwości, ze swojego umysłu i ze swojego odczuwania jakichś rzeczy i wykładania ich na wierzch. Jest to mi bardziej bliskie, bardziej o to mi chodzi, niż żeby zapisać to, jak ja się czułem fizycznie, lub sposób, w jaki dany gest powstał. (…) Prowadzę taką polemikę z obrazem, on mi odpowiada, a ja coś w nim zmieniam, i to jest forma relacji ze samym sobą, prowadzenia jakiegoś dialogu ze sobą… No i właśnie z jednej strony jest tak, że dzieło prowadzi mnie, ale przecież to ja prowadzę dzieło. Więc jak to jest naprawdę?”

Tego dowiemy się już w nadchodzącą niedzielę. Zapraszamy!