W niedzielę 15 listopada o godz. 15 w przestrzeni wystawy Vlado Martka „Granice języka” na poziomie 0 schronu przy Pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Anny Borowiec.

Vlado Martek, artysta urodzony w Zagrzebiu, studiował na tamtejszym uniwersytecie literaturę i filozofię. W 1974 roku porzucił pisanie tradycyjnej poezji na rzecz sztuk wizualnych.

Wystawa „Granice języka” jest poetyckim eksperymentem artysty. W zaprezentowanych pracach Martek w różny sposób dociera do granic języka, podejmując dialog z tradycją poezji, w tym także poezji wizualnej (Apollinaire, Mallarme, Majakowski, Baudelaire), tworząc obiekty poetyckie (poetski objekti), przed-poezję, książki artystyczne (autorskie knjige), samizdaty i mapy geograficzne.

Więcej informacji o wystawie >>>

Oprowadzanie kuratorskie jest bezpłatne – zapraszamy!