Sztuka współczesna niejednokrotnie wydaje się trudna, niezrozumiała, zagmatwana, czasem nawet bulwersująca i szokująca. Warto poznać historię Muzeum, konteksty wystaw, biografie artystów, by lepiej ją zrozumieć.

Podczas oprowadzań dla grup zorganizowanych wiedzą dotyczącą tych zagadnień podzielą się z Państwem przewodniczki i przewodnicy Muzeum Współczesnego Wrocław. To osoby, które z zaangażowaniem i pasją wyjaśnią kwestie dotyczące prezentowanych wystaw, jak i odpowiedzą na nurtujące pytania. Warto w ten sposób ułatwić sobie pierwszy kontakt z dziełami sztuki współczesnej.

Ważną częścią oprowadzań jest quest muzealny, który pozwoli uczestnikom samodzielnie zmierzyć się z zadaniami odnoszącymi się do poruszanych na wystawach problemów.

Oprowadzenia są przeznaczone dla grup maksymalnie 30 osobowych.

Prosimy o rezerwowanie terminów z minimum dziesięciodniowym wyprzedzeniem.

Rezerwacji dokonujemy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

Koszt oprowadzania dla grup zorganizowanych wynosi:
— 80 zł w języku polskim
— 100 zł w języku angielskim lub niemieckim
Konieczny jest także zakup biletów przez wszystkich uczestników zwiedzania: ulgowy – 5 zł, grupowy – 7 zł, normalny – 10 zł.
Nauczyciele i opiekunowie grup nie płacą za bilet.

Rozliczenie na podstawie faktury (wraz z podaniem niezbędnych danych) należy zgłosić podczas rezerwacji terminu oprowadzania.

Terminy:
poniedziałki 10.00–16.00,
środy, czwartki, piątki 12.00–16.00
(godz. 16.00 możliwość wejścia ostatniej grupy).

Kontakt:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl