Po wystawie Wacława Ropieckiego „Archipelag Podróżującej Galerii – Więcej Światła”, oprowadzi nas jej kurator Adam Sobota.

Ekspozycja opiera się głównie na fotografiach artysty z cyklu “Księga Podróżującej Galerii WIĘCEJ ŚWIATŁA!”. To tworzony już czwartą dekadę cykl dokumentujący różne osoby w trakcie oglądania aktualnego stanu tej właśnie “Księgi”. Wszystkie ukazane osoby i miejsca stanowią jakby archipelag spajany powinowactwem sztuki. Nie widzimy jednak dzieł sztuki ani też nie pretendują do nich fotografie dokumentujące – wraz z opisami – konkretne spotkania. Jednak to właśnie okazuje się najprostszą drogą do wskazania na bezinteresowne duchowe aspiracje ich uczestników.

Wystawa prezentuje też indywidualne dzieła Wacława Ropieckiego z różnych okresów – fotografie i kolaże – ale wskazuje przede wszystkim na jego ideę spotkań, których celem jest zabieganie “o bliższy międzyludzki kontakt” – jak wyraził to w tytule wystawy prac polskich artystów, którą zorganizował w Amsterdamie w 1985 roku.

Serdecznie zapraszamy!