OPROWADZANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

oprowadzanie w języku angielskim
Od 07.08.2023 do 07.08.2023

Percepcja wzrokowa składa się z dwóch elementów, jednym z nich jest światło, które uderza w przedmiot w przestrzeni lub przechodzi przez otoczenie, a następnie uderza w obiekt, który częściowo je odbija, a częściowo pochłania. Pojęcie światła determinuje sztukę Jana Chwałczyka. Czym jest ludzki wzrok i jak można konstruować przedmioty, które odbijają światło i tworzą iluzję kolorów, których tak naprawdę nie ma? O tych i innych wizjach porozmawiamy na oprowadzaniu w języku angielskim po dwóch obecnych wystawach czasowych.

Tak jak światło podróżuje w czasie i przestrzeni, my przeniesiemy się do naszego kolejnego przystanku – Callart 2 – The Overview Effect, gdzie porozmawiamy o fenomenie astronautów odczuwających troskę o Ziemię, jednocześnie jej obcość, patrząc na nią z kosmosu. Być może sztuka może mieć podobny wpływ na ludzi?

Odkryjemy idee i koncepcje naszych kolekcji, gdzie wizualne i intelektualne bodźce pomogą w odkryciu i zrozumieniu współczesnej polskiej sztuki.

 

Prowadzenie:

Alicja Mazurkiewicz – wydział edukacji i kultury MWW, historyk sztuki, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, zafascynowana drzeworytem japońskim i literaturą klasyczną

OPROWADZANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

Jan Chwałczyk, "Ten fantastyczny cień (TFC)", 2009, kolekcja prywatna

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.