Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie Marcina Dudka The Crowd Man.

Wystawa splata w sobie autobiograficzną narrację z wypowiedzią na temat psychologii tłumu, agresji i przemocy. Te dwa elementy pozostają kluczowe dla stawianych przez artystę pytań o to, w jaki sposób przemoc i agresja mogą wpływać na relacje między ludźmi oraz jakie mechanizmy je wyzwalają. Dudek w drugiej połowie lat 90. XX wieku jako nastolatek należał do grupy kibicowskiej krakowskiego klubu piłkarskiego Cracovia. Doświadczenia tamtego czasu powracają w jego sztuce w formie osobistych reminiscencji i zapożyczeń. Na wystawie studium jego własnego przypadku służy twórcy do szerszego spojrzenia skupionego na zależności między jednostką a tłumem. W tej zwrotnej relacji tak samo istotne pozostają czynniki władzy i rywalizacji, jak również strachu oraz alienacji.

Więcej informacji o wystawie >>>

Prowadzenie: Khrystyna Moldavchuk (Fundacja Ukraina)

Na oprowadzanie obowiązują zapisy – ZGŁOŚ SIĘ >>>