Версія українською мовою нижче

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając | wobec Katarzyny Kobro (1898–1951) realizowane w ramach cyklu Polska-Ukraina.

Wystawa poświęcona jest jednej z najwybitniejszych rzeźbiarek współczesnych – Katarzynie Kobro w 120. rocznicę jej urodzin. Tytuł ekspozycji odnosi się do fascynacji artystki matematyką, ale też buduje pomost między praktykami twórczymi Kobro i twórców tragicznie doświadczonych przez wojnę i historię.

Prowadzenie: Khrystyna Moldavchuk

______

Екскурсія по виставці «Медитації Фібоначчі + вельветовий заєць»

Музей Сучасності Вроцлав запрошує на екскурсію українською мовою по виставці «Медитації Фібоначчі + вельветовий заєць | за Катажиною Кобро (1898–1951)» реалізовану в рамках циклу Польща-Україна.

Виставка присвячена одній з найбільш відомих різьбярок сучасності – Катажині Кобро та приурочена до 120 річниці з дня її народження. Назва експозиції пов’язана з захопленням артистки математикою, а також поєднує творчу практику Кобро і митців, котрі пережили трагічні події війни та історії.

Екскурсовод: Христина Молдавчук

Детальніше про проект „Польща – Україна” >>>