Прокрутити вниз для української версії

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na pierwsze oprowadzanie w języku ukraińskim realizowane w ramach cyklu Polska-Ukraina.

Oprowadzania po wybranych wystawach czasowych zostały przygotowane z myślą o społeczności ukraińskiej coraz liczniej zamieszkującej Wrocław. Poprzez działania w ramach całego projektu Polska-Ukraina chcemy dowiedzieć się więcej o naszych wschodnich sąsiadach, ale również dać im możliwość pełniejszego wejścia w nowy kulturowy kontekst i poczucia się w nim komfortowo.

Pierwsze oprowadzanie odbędzie się na wystawie Szczurołap. Ekspozycja inspirowana filmem dokumentalnym w reżyserii Andrzeja Czarneckiego (1986) jest wielowątkową analizą zmieniającej się roli i pozycji jednostki wobec uwarunkowań społecznych, politycznych i cywilizacyjnych.

Prowadzenie: Khrystyna Moldavchuk

Kolejne oprowadzania odbędą się w wybrane niedziele, w comiesięcznych odstępach – we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu 2018 roku. Terminy oprowadzań będą każdorazowo umieszczane na stronie muzeum (www.muzeumwspolczesne.pl) oraz Facebooku (@muzeumwspolczesne).

Więcej o cyklu Polska-Ukraina >>>

Zakupy dzieł do kolekcji MWW
dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

_____________________________________________

Україномовна екскурсія на виставці „Щуролов”

Сучасний музей у Вроцлаві, в рамах проекту Польща–Україна, запрошує на першу україномовну екскурсію.

Оглядова екскурсія експонатів виставки організовується з думкою про багатотисячну українську громаду, що проживає в місті Вроцлав. Завдяки діяльності проекту “Польща – Україна”, організатори дійства прагнуть дізнатися більше про своїх східних сусідів, а також дати їм можливість більш повно інтегруватися в новий культурний контекст, відчути себе в ньому комфортно та невимушено.

Перша екскурсія буде проведена на виставці „Щуролов”. Дана виставка, що повстала на основі документального фільму „Szczurołap” (реж. Анджей Чарнецький, 1986), представляє собою багатоплановий аналіз зміни ролі і статусу індивіда відповідно до соціального, політичного і культурного факторів.

Більш детальна інформація про виставку знаходиться за адресою >>>

Ведуча: Христина Молдавчук

Наступні екскурсії будуть проходити щомісяця по неділях — у вересні, жовтні, листопаді та грудні поточного року. Терміни екскурсій будуть розміщені на сайті музею
(www.muzeumwspolczesne.pl) і на Facebook (@muzeumwspolczesne” target=”_blank”>MWW Muzeum Współczesne Wrocław).

Детальніше про проект „Польща – Україна” >>>