Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w międzypokoleniowej imprezie z okazji otwarcia interaktywnej instalacji Samoobsługowego Muzeum połączonego z promocją nowego wydania Rity Baum – Rita Kids.

Samoobsługowe Muzeum to „instalacja do budowania światów”. Na panoramicznej powierzchni (o szerokości 32 m) rozmieszczone są setki fotograficznych cytatów z otaczającej nas rzeczywistości – setki elementów obrazu. Każdy z elementów jest ruchomy i może zostać przeklejony z miejsca na miejsce. Przemieszczając części kolażu, możemy utworzyć niezliczoną ilość wizualnych kompozycji. Ten wielkoformatowy interaktywny obraz jest przeznaczony dla wszystkich. Może być kreowany przez każdego gościa odwiedzającego Muzeum Współczesne Wrocław. Manipulowanie olbrzymim kolażem może mieć charakter nieskrępowanej zabawy, ale jednocześnie zmusza do refleksji nad strukturą dzieła wizualnego; nad istotą obrazu. Dwuwymiarowy kolaż umożliwia zestawienia wizualne, które w przestrzeni trójwymiarowej nie mogłyby zaistnieć.  Odsłona Samoobsługowego Muzeum trwa do 23 kwietnia.

Podczas imprezy odbędzie się koncert, zagra Kwartet smyczkowy Espectro, który tworzą Oliwia Kimbar – skrzypce, Magdalena Stolarczyk – skrzypce, Karolina Janik – altówka, Klaudyna Wąsiewicz – wiolonczela. Studentki Wrocławskiej Akademii Muzycznej łączą klasyczne dźwięki z nowoczesnymi aranżacjami i wykonaniami. Z właściwą sobie żywiołowością grają również muzykę współczesną – jazz, blues, pop. Ich specjalnością są utwory muzyki filmowej. Podczas koncertu w schronie będą również wykonywały specjalnie przygotowane i zaaranżowane utwory z bajek dla dzieci.