Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza na finałową prezentację Enrico Floriddii.

Każda przeprowadzka, wędrówka w przestrzeni, wymaga planu. Organizacji transportu, pakowania, wymyślania tego, co przed nami, a czasami zacierania wspomnień – jeśli są bolesne, lub stają się zbędnym balastem u progu nowego. Historia rzeczy, doszukiwanie się ich rodowodu i użyć często jest tak naprawdę opowieścią o ludziach.

Enrico Floriddia przyjrzał się spisanym instrukcjom dotyczącym transportowania obiektów muzealnych, przedmiotów. Odnalazł analogię pomiędzy wędrówką rzeczy i osób. Z technicznego tekstu wybrał słowa i obrazy, które tworzą swoistą „poezję”. Zapraszamy was na finałową prezentację artysty, podczas której nie tylko będziemy mogli wziąć udział w jego eksperymentalnym, awangardowym performansie, ale także zapoznać się z artystyczną książką Floriddii, która powstała jako efekt jego rezydencji.

Projekt jest częścią cyklu rezydencji organizowanych w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, będącego częścią Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.