10. urodziny MWW
–
Głównym punktem programu obchodów 10. urodzin MWW jest impreza urodzinowa, na którą zapraszamy w piątek 3 września:
- 17.00–20.30
Piknik na trawie (na tyłach MWW) - 17.00–18.15
Warsztat dla rodzin z dziećmi pt. ZAPROJEKTUJ GADŻET Z MWW! - 17.00–18.15
Wykład „Na styku dźwięku i obrazu” - 18.30–19.30
Poczęstunek z tortem - 19.30–20.30
Koncert: Czarny Latawiec - 15.00–21.00
W tych godzinach Muzeum będzie czynne 3 września, wstęp bezpłatny na wszystkie wystawy.
W dniach 3–5 września wybrane publikacje
z muzealnego sklepiku kupicie w promocyjnej
cenie 10 zł. Lista przecenionych książek >
Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin Muzeum! W piątek 3 września od godziny 17.00 startujemy z piknikiem.
Koniecznie dołącz do nas! Zachęcamy do zabrania ze sobą kocy, a w razie niepogody – parasoli.
W czasie wydarzenia Muzeum pozostanie otwarte dla zwiedzających, zachęcamy do odwiedzin – w tym dniu Muzeum będzie czynne od godz. 15.00 do 21.00, a wstęp na wystawy będzie bezpłatny.
Co mamy w planie?
- 17.00–18.15
Warsztat dla rodzin z dziećmi
ZAPROJEKTUJ GADŻET Z MWW!
miejsce: muzealne podwórko
odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 4–11 lat
prowadzący: Ignacy Oboz
Jak za pośrednictwem obrazu oddać niezwykły charakter budynku, w którym mieści się Muzeum? Jak przedstawić różnorodność wystaw, które znajdują się wewnątrz? Czy wiesz, że Muzeum jest już z nami 10 lat! Stwórz z tej okazji unikalny wzór z logo MWW i pokaż, że jesteś przyjacielem Muzeum. Odbijaj, rysuj, maluj, przyklejaj! Gotowe projekty zastosujemy na koszulkach, maseczkach czy balonach. Wspólnie stworzymy urodzinową identyfikację wizualną dla Muzeum!
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/33fecwB
- 17.00–18.15
Wykład: Na styku dźwięku i obrazu.
W 60 minut o 6 albumach muzycznych ze zbiorów Muzeum Współczesnego i Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych
miejsce: muzealne podwórko
odbiorcy: osoby dorosłe
prowadzący: Paweł Szroniak
Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w kolekcjach muzealnych znajdują się dzieła o unikalnym charakterze lub funkcjonujące w niewielkich edycjach. Należy jednak pamiętać, że wraz z rozwojem sztuki konceptualnej i pokrewnych prądów neoawangardowych muzea zaczęły się interesować również pracami, które wykonano w relatywnie dużej ilości, a ich nietypowe medium stanowi nośnik dodatkowych treści, czego dobrym przykładem są chociażby książki artystyczne. Stosunkowo rzadko wspomina się natomiast o muzycznych albumach nagranych przez artystów wizualnych lub też wyróżniających się oryginalną oprawą graficzną, która znacząco odbiega od standardów przypisanych „zwykłym” płytom.
W trakcie wykładu zaprezentowanych zostanie kilka fonograficznych rarytasów ze zbiorów Muzeum Współczesnego i Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. To okazja, żeby lepiej poznać eksperymentalną twórczość Michaela Snowa oraz zobaczyć słynne albumy z serii „Klub Muzyki Nowej Remont”, będące owocem współpracy czołowych polskich muzyków i artystów awangardowych.
W czasie wydarzenia, jak i przez cały okres trwania obchodów urodzinowych, zapraszamy na 4. piętro MWW! Znajdziecie tu miejsce, w którym będziecie mogli samodzielnie odsłuchać wybranych albumów!
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy, link.
Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Nazwa programu: Narodowa kolekcja sztuki współczesnej.
- 18.30–19.30
Poczęstunek z tortem
Zdmuchujemy świeczki i konsumujemy urodzinowe smakołyki!
miejsce: muzealne podwórko
- 19.30–20.30
Koncert Czarny Latawiec – archiwistyczno-kolekcjonerski set poświęcony dźwiękowej historii i zbiorom dźwiękowym MWW
Czarny Latawiec – sonorystyczny plądrofonista, dźwiękowy imperialista. Jego produkcje to wyraz zadumy nad ponadczasowością rytmu ziemi Afrów i mocą nierównomiernie temperowanych strojeń. https://czarnylatawiec.bandcamp.com/
Daniel Brożek/ Czarny Latawiec – aktywny na polach sztuki dźwięku i krytyki muzycznej. Kurator Canti Illuminati Festival, Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival, Galerii G23. Teksty krytyczne publikował w magazynach Glissando, Notes na 6 tygodni, Ruch Muzyczny, Rita Baum, ArtPapier i blogu Canti Illuminati. W projekcie Czarny Latawiec jest autorem albumów muzycznych, instalacji i teatralnych ścieżek dźwiękowych. Jako producent i artysta dźwiękowy pod pseudonimem Czarny Latawiec ma w dorobku 4 albumy muzyczne dla oficyn Mik.Musik. i BDTA, instalacje dźwiękowe prezentowane podczas festiwali T-Mobile Nowe Horyzonty i OUT OF STH, ścieżkę dźwiękową do przedstawienia performatywnego “Muzyka z Auschwitz” Agnieszki Kłos (Teatr Polski). Występował na festiwalach Tauron Nowa Muzyka (Katowice, Cieszyn), Unsound Kraków, Ars Cameralis, PHONO (Odense / Dania), Simcha (Wrocław), Preteksty Kulturalne – Dziedzictwo Żydowskie (Rzeszów), MiastoProjekt (Wrocław), Art Meetings (Kijów / Ukraina), NEXT (Bratysława / Słowacja), DIffusion Art (Szczecin).
Inne elementy programu obchodów:
- Urodzinowe oprowadzania po MWW. Odkryj z nami muzealne zakamarki!
Oprowadzania poprowadzą pracownicy MWW, jak również przedstawiciele naszej publiczności. Osoby w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach!
Dołącz do naszej muzealnej sztafety, w której każdy będzie mógł nie tylko dowiedzieć się czegoś ciekawego o Muzeum i jego zasobach, ale przede wszystkim wypowiedzieć się o sztuce zgodnie z własnym spojrzeniem.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy, link.
Terminy:
10.09, godz. 17.00 [piątek]
16.09, godz. 17.00 [czwartek]
24.09, godz. 17.00 [piątek]
30.09, godz. 17.00 [czwartek]
- 12.09.21 Niedzielne warsztaty rodzinne pt. MUZEUM PRZYSZŁOŚCI
Do czego będzie nam potrzebne muzeum za 100 lat? Ile dodatkowych pięter należy dobudować, aby pomieścić rozrastającą się kolekcję dzieł sztuki ? A może budynek przestanie być potrzebny i tak, jak przewidywał Jerzy Ludwiński, sztukę zastąpi telepatia? Podczas specjalnej odsłony Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych, zainspirowani 10 rocznicą powstania MWW, wspólnie opracujemy koncepcję i program dla Muzeum Współczesnego Wrocław z przyszłości.
W związku z trwającymi w tym czasie Wrocławskimi Dniami Seniora serdecznie zapraszamy Seniorów i Seniorki z rodzinami, wnuczkami i wnukami!
Prowadząca: Agata Iżykowska-Uszczyk
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy, link.
Dodano:24.08.21
Udostępnij: Facebook, Twitter