17—18
„Człowiek przeciw maszynie?” – prezentacja systemu 2280 i dyskusja na temat walki człowieka ze sztuczną inteligencją w sci-fi.

Damazy ‚Dibbler’ Podsiadło, Paweł ‚Pawlak’ Ługowski

 

Science fiction jest pełne czarnych scenariuszy wieszczących nieunikniony konflikt człowieka i sztucznej inteligencji. Czy rzeczywiście stworzenie elektronicznych istot inteligentnych musi oznaczać nasz koniec? Skomplikowane relacje syntetyków i biologicznych w świecie 2280 posłużą nam jako wstęp do dyskusji na szerszy temat relacji ludzkości z SI w sci-fi.

 

18—18.30
„Bractwo jako kolejny krok w fascynacji post-apo” – prezentacja bractwa post-apo Zakon Świętego Płomienia.

Michał ‚Havoc’ Niespodziewany

 

Wielu z nas interesuje tematyka post-apo, więc jeździ na LARPy, gra na komputerze w gry osadzone w klimacie czy też ogląda filmy lub czyta książki. My zadaliśmy sobie pytanie „co jeszcze ?”, co można robić więcej i jak uczynić zainteresowanie post-apo integralną częścią naszego codziennego życia. Postaramy się przybliżyć Wam naszą wizję poprzez krótkie omówienie idei, które stoją za istnieniem Zakonu Świętego Płomienia oraz opowiemy o naszej działalności.

 

18.30—19.30
„W wyobraźni i w przestrzeni” – dyskusja na temat polskiego fandomu LARP.

Paweł ‚Pawlak’ Ługowski

 

Po prezentacji Zakonu Świętego Płomienia przejdziemy do dyskusji na temat aktualnej kondycji polskiej sceny LARP i wizji jej przyszłości.

 

19—20
„PostApocalipsis cum Figuris. ” – prezentacja FreeLabu i dyskusja na temat życia pozasystemowego.

Petros at FreeLab [woli nie podawać nazwiska]

 

#FreeLab jest całkowicie nieinstytucjonalną inicjatywą technologiczną dla społeczności alternatywnych. Co to oznacza? Współtwórca projektu, Petros przedstawi swoją wizję laboratorium wolności i powie jak idzie wcielanie jego w życie. Będzie to wstęp do dyskusji na temat różnych inicjatyw tego typu i codziennego życia ‚poza systemem’.