Album za plakat?
Zdjęcie za książkę?
A może ciekawa historia za rzadkie wydawnictwo fotograficzne?

Serdecznie zapraszamy do udziału w muzycznej wymianie foto materiałów.

Spotkanie będzie okazją do odświeżenia i wzbogacenia własnej kolekcji, poznania opowieści o różnych przedmiotach oraz doświadczenia materialności zdjęć.

Po raz kolejny schron wypełnią także dźwięki – tym razem zagra dla nas Maciek Przestalski z Radia RAM.

Jeśli nie masz, czym się wymienić, może po prostu zainteresują Cię książki fotograficzne, wydawane przez Ośrodek Postaw Twórczych i TIFF. Na uczestników wymiany będą czekać także darmowe wejściówki na wystawę „Miesięcznik Fotografia 1953–1974”, muzealne publikacje fotograficzne oraz gra z nagrodami.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Miesięcznik Fotografia 1953–1974”. Więcej informacji o wystawie >>>

O książkach fotograficznych TIFF:
Przez wiele lat tworzenia TIFF Festival zgromadziliśmy pokaźną kolekcję książek fotograficznych, która z roku na rok staje się coraz większa. Skłoniło to nas do stworzenia otwartej czytelni i księgarni, które stanowią jedno z nielicznych i funkcjonujących miejsc tego typu w Polsce. Chętnych do wgłębienia się w świat zinów i albumów fotograficznych, zapraszamy do TIFF Center w trakcie odbywających się tam wydarzeń.

O wydawnictwach Ośrodka Postaw Twórczych:
Każdy proces twórczy zasługuje na skończoną formę, będącą jego podsumowaniem, zamknięciem w obiekt abstrakcyjnej treści, oficjalnym ukończeniem procesu od koncepcji po realizację. Za taką formę uważamy książkę fotograficzną. Jej budowanie, konceptualizowanie, projektowanie i drukowanie to coś, co nas interesuje. Wydawaniem publikacji pragniemy wspierać indywidualne procesy twórcze i rozwój artystyczny osób, z którymi współpracujemy w Ośrodku Postaw Twórczych.

Maciek Przestalski:
wrocławski dziennikarz, okazjonalnie także dj i organizator wydarzeń kulturalnych. W Radiu RAM i Radiu Wrocław Kultura zajmuje się muzyką i sztukami wizualnymi. Imprezy gra od czasów liceum. Kiedyś klasycznie funkowe, a ostatnio bardziej disco z elementami wczesnego house. http://www.mixcloud.com/fleszlajt/